Елайнери

tabletki.pp.ua_yak-zubi-vipryamiti-bez-breketv-kapa-dlya-zubv_773

У вас є проблеми з прикусом і Ви соромитесь своєї посмішки, але тільки згадка про брекети вводить Вас у стан стресу? Тоді давайте поговоримо про те, чи можливе виправлення прикусу без брекетів.

Розуміючи, що неестетичність та дискомфорт від носіння брекетів відлякує багатьох пацієнтів від ортодонтичного лікування, виробники брекет-систем постійно працюють над їх вдосконаленням. Саме так світ побачили керамічні та сапфірові брекети і невидиві, або лінгвальні, які фіксуються на внутрішню поверхню зубів. Але, все ж, носіння брекетів досить дискомфортне. То чи можливо вирівняти зуби без брекетів?

Так! Це можливо!

Лікування аномалій прикусу і неправильного положення зубів за допомогою прозорих кап або елайнерів, які частково, а в деяких випадках і повністю змогли замінити традиційні брекет-системи стало проривом у ортодонтії.

elayner_3ehlajnery_invisalign

Прозорі капи, елайнери, або Invisalign є однією із систем для лікування аномалій положення окремих зубів та аномалій прикусу. Виготовляються вони індивідуально для кожного пацієнта, вони є знімними апаратами. При використанні серії кап згодом досягаються найкращі результати.

Однією із переваг є прозорість матеріалу і непомітність конструкції. Естетичність для пацієнта сьогодні відіграє велику роль у виборі тієї або іншої конструкції. На відміну від брекет-системи капи не ускладнюють гігієнічні процедури порожнини рота та не мають труднощів для пацієнта у харчуванні. Це лікування вважаються гіпоалергенним. Воно не травмує емаль і слизові оболонки порожнини рота.

Виправлення прикусу елайнерами: переваги та недоліки

Зовнішньо прозорі капи для виправлення прикусу і викривленого положення зубів схожі на ті, які використовуються для домашнього відбілювання і лікування бруксизму.

Виготовляються вони індивідуально для кожного пацієнта. З естетичної точки зору, навіть, сапфірові брекети не можуть зрівнятись з капами в плані невидимості. А якщо порівнювати лінгвальні брекети з елайнерами по зручності, то переваги знімної конструкції прозорих кап поза конкуренцією.

Brekety-ta-elajnery

Принцип виправлення прикусу капами суттєво відрізняється від лікування брекет-системою. На відміну від брекетів, елайнери є знімними. Носити їх потрібно практично цілодобово з невиликими перервами на гігієну та прийом їжі. Відносивши одні капи протягом визначеного часу, їх замінюють на наступні. Остання ж пара кап служить для закріплення отриманого результату. Весь процес лікування може тривати, як і при носінні брекет-системи – від 9 місяців до 2 років, залежно від складності клінічного випадку та відповідальності пацієнта до процесу лікування.
За допомогою елайнерів можна лікувати дорослих пацієнтів і підлітків.

Особливості догляду за елайнерами

Доглядати за елейнерами досить просто: достатньо замочувати їх у воді з додаванням спеціального засобу. В період носіння кап нема обмеження у харчуванні, як при лікуванні брекет-системою. Відвідувати лікаря потрібно раз на місяць для контролю лікування.

51d0c98b936892007dc613c5b51f818d

Лікування елайнерами: показання та потипоказання

Елайнери чудово справляються із збільшеними міжзубними проміжками – тремами та діастемами, виправляють невелику скученість зубів, нескладні порушення прикусу.
Також елайнери можуть бути корисні у ситуації, коли необхідно змістити окремі зуби, долікувати або закріпити результат носіння брекетів.

Процес лікування

Перед початком лікування будь схемними конструкціями фахівець спочатку проводить діагностику, робить зліпок з гіпсу і складає план корекції. Вже на цьому етапі існує можливість припустити те, яких результатів можна досягти і в яку суму обійдеться виправлення того чи іншого дефекту.

За виготовленим зліпках обох щелеп лікар робить модель з урахуванням виправлених вже нерівностей. Ортодонт виготовляє кілька кап, які рекомендують носити в різні періоди курсу лікування. Весь процес від початку до кінця контролюється лікуючим лікарем. Відгуки пацієнтів про капах для вирівнювання зубів підтверджують те, що обіцяють нам лікарі. В залежності від складності випадку носити їх доведеться від кількох місяців до двох років.

Для дітей

Капи для вирівнювання зубів дітям відгуки здобули більшою мірою позитивні. Зручні і прозорі конструкції можна починати носити вже в ранньому віці. Капи виконані таким чином, що вони не травмують слизову оболонку порожнини рота дитини. Комфорт і естетичність можна назвати особливою відзнакою конструкції. Завдяки цим факторам діти не відмовляються носити капи, як це часто відбувається з пластинками або трейнерами. Не кожна дитина готовий терпіти дискомфорт в цілях виправлення прикусу або кривизни зубів.

Найбільш зручними моделями для дітей вважають капи, виконані з термопластика. Вони ж є до того ж економічними, якщо порівнювати їх з моделями, виготовленими на спеціальному обладнанні з полімерних матеріалів. Особливістю термопластика є той факт, що конструкція розм’якшується в гарячій воді. А необхідну форму капа набуває вже в роті дитини. Зниження температури призводить до затвердіння матеріалу. Такі капи для вирівнювання зубів відгуки людей здобули неоднозначні. Одні говорять про те, що більш економічний варіант ніяк не впливає на кінцевий результат. Інші люди виявляють невдоволення з приводу ефективності конструкції.

Висновки

На завершення залишається додати, що вся інформація, яка відноситься до здоров’я людини або як-то може на нього вплинути, наводиться виключно в ознайомлювальних цілях. Це повною мірою відноситься і до такого пристосування, як капа для вирівнювання зубів. Відгуки пацієнтів тільки підтверджують, що робити свій вибір тільки на основі отриманої інформації можна. Тільки фахівець може правильно діагностувати існуючу проблему зубощелепної системи. Після цього лікар запропонує вам найбільш оптимальний варіант рішення проблеми. І якщо ви не хочете витрачати час і сили даремно, прислухайтеся до рекомендацій спеціаліста. Якщо призначено вам капи, значить, так тому і бути.