Види брекет систем

Що ж представляють із себе основні елементи сучасної еджуайс – техніки?
Брекет – є незнімним елементом , що фіксується до зубів найчастіше за допомогою непомітного композиційного матеріалу. До появи сучасних стоматологічних матеріалів , все брекети були приварені до індивідуальних металевим кільцям , які фіксувалися за допомогою цементу . Зараз кільця застосовуються виключно для фіксації замків на 6,7 або 8 зуби , а так само для фіксації брекетів , у випадках , коли з якихось причин брекет на композиційний матеріал прочитано приклеїти можна. Для кожного зуба брекет суто індивідуальний. Він передає на зуб силу від ортодонтичної дуги і точно встановлює зуб в трьох площинах. Конструкція брекета складається з підстави , паза і крил. Підставою брекет за допомогою композиційного матеріалу фмксіруется до емалі зубів. Зазвичай , фіксаційний матеріал має здатність виділяти фтор , що захищає емаль довкола брекета від демінералізації.
У паз брекета вставляється ортодонтична дуга ( кругла або прямокутна) . Щодо підстави брекета і поверхні зуба , паз має точне положення , це і визначає кінцеве ідеальне положення всіх зубів в кінці лікування .
Крила брекета призначаються для фіксації ортодонтичної дуги в пазі за допомогою металевих або еластичних лігатур . На деяких зубах на крилі брекета може знаходиться маленький металевий гачок , до якого в ході лікування фіксуватиметься еластична лігатура.

Історія розвитку брекет -систем покаже , наскільки досконалий і складніше став цей ортодонтичний апарат за роки використання. За час свого існування , незнімна ортодонтична техніка ( брекет- системи відносяться саме до неї) зазнали сильну еволюцію. Хоча переміщати зуби і виправляти прикус незнімними апаратами запропонував ще П’єр Фошар ( Pierre Fauchard ) в 1776 році , ортодонтичні кільця , що фіксуються до зубів цементом , і міжщелепну тягу так само стали пріменть ще в 19 столітті , але батьком сучасних брекет -систем по праву називають американського лікаря Едварда Хартлі Енгля( Edward Hartley Angle ) . Універсальний апарат Енгля, запропонований ним у 1886 році, пройшовши багато удосконалень і метаморфоз , наприкінці перетворився на той самий апарат , сьогодні який використовують для виправлення посмішки навіть Голлівудські зірки.
Що ж являв собою цей апарат ? Він складався з металевої дуги , якої заздалегідь додали форму правильного зубного ряду , а так само металевих лігатур , за допомогою яких зуби підв’язувалися до дуги . Ще однією важливою частиною апарату були трубки на опорах зубах , молярах (це найдальші 6 , 7 і 8 зуби) , а так само гайки , що фіксуються до дуги у трубок. У перебігу багатьох років Енгл модифікував свій апарат , збільшуючи контроль ортодонтичних сил , а так само зменшуючи негативний вплив апарату на зуби. Природно , підв’язування дуги , за допомогою металевих лігатур , безпосередньо до зубів погіршувало гігієну порожнини рота , викликало патологічні зміни в тканинах ясен і на емалі зубів. Щоб уникнути цього , спочатку на зуби стали фіксувати за допомогою стоматологічного цементу металеві кільця до яких попередньо були приварені маленькі замочки – брекети , і дуга вже вставлялася в ці замочки , до яких потім фіксувалася за допомогою металевих лігатур . Ця модифікація отримала назву ” еджуайс – техніки” (це ще одна назва брекет- системи).

Металеві брекети. Найбільш економічний варіант. Вони ефективні , але завдають значний психологічний дискомфорт , тому що дуже помітні.

dddd

Пластикові брекет системи . Ідеальні для дітей , оскільки дані системи можуть мати саму несподівану , яскраву розмальовку , що подобається хлопцям . Але у них є недолік – вони дуже крихкі , часто ламаються.

keramicheskie-brekety-s-tsvetnymi-svyazyami-3344

Сапфірові брекет системи . Досить дорогий варіант , який , тим не менш , користується великою популярністю – дані системи практично невидимі. Вони виготовляються з кристалів сапфіру , які штучно вирощуються.

1363

Лінгвальні брекет системи – Найдорожчий варіант.  В якості дитячих брекетів використовуються не часто , оскільки вимагають тривалої адаптації і підвищеного догляду за зворотного боку зубів і порушують дикцію .

incognito-estetica-dental